Metódy prípravy kávy majú rôzne podoby a veľkosti, od tradičného kávovaru na odkvapkávanie až po špecializovanú sifónovú metódu prípravy kávy. Bez ohľadu na to, aké sú vaše preferencie, existuje pre vás vhodná metóda varenia.

Drip coffee

Drip coffee

Drip coffee je obľúbená a pohodlná metóda prípravy kávy, ktorá využíva horúcu vodu na extrakciu chuti z kávovej usadeniny, ktorá sa potom filtruje cez papierový alebo kovový filter a zhromažďuje sa v karafe. Kávovary na odkvapkávanie sa vyrábajú v rôznych veľkostiach a štýloch, od kávovarov na jedno použitie až po veľké programovateľné modely.

French press

French press

Kávovar French press je klasický spôsob prípravy kávy, pri ktorom sa horúca voda pretláča cez kávovú usadeninu, čím sa získava plná káva s výraznou chuťou. Ak chcete použiť french press, nasypte do karafy nahrubo zomletú kávu, zalejte ju horúcou vodou a nechajte niekoľko minút lúhovať, kým stlačením piestu prefiltrujete kávovú usadeninu.

Pour over

Pour over

Pri metóde pour over sa kávová usadenina vo filtri zaleje horúcou vodou, ktorá sa potom zhromažďuje v karafe alebo hrnčeku. Táto metóda umožňuje presnú kontrolu procesu varenia a vytvára čistú, priezračnú kávu.

Chemex

Chemex

Chemex je metóda prelievania, pri ktorej sa používa špeciálna sklenená nádoba v tvare presýpacích hodín a hrubé papierové filtre na prípravu čistej a priezračnej kávy. Kávovar Chemex sa ľahko používa a zakaždým pripraví konzistentnú kávu.

AeroPress

AeroPress

AeroPress je relatívne nový spôsob prípravy kávy, ktorý využíva valcovité zariadenie na pretláčanie horúcej vody cez kávovú usadeninu, čím vzniká jemná a plná káva. Kávovar AeroPress je prenosný a ľahko sa používa, takže je skvelou voľbou pre cestovateľov alebo ľudí na cestách.

Mokka pot

Mokka pot

Moka pot je kuchynský kávovar na espresso, ktorý využíva tlak pary na pretláčanie horúcej vody cez kávovú usadeninu, čím vzniká silná káva podobná espressu. Mokka pot je rýchly a jednoduchý spôsob, ako si doma pripraviť espresso, a produkuje bohatú, plnú kávu.

Cold brew

Cold brew

Cold brew (varenie za studena) sa pripravuje namáčaním kávovej usadeniny v studenej vode po dlhšiu dobu, čím sa získava jemná káva s nízkym obsahom kyselín. Cold brew je ideálna na horúce letné dni a stala sa obľúbenou voľbou v kaviarňach.

Nitro cold brew

Nitro cold brew

Nitro cold brew je studená káva, ktorá sa napustí dusíkom a podáva sa z kohútika, čím sa dosiahne krémová, jemná štruktúra. Nitro cold brew sa stala obľúbenou voľbou v kaviarňach a dá sa pripraviť aj doma pomocou špeciálnej súpravy Nitro cold brew.

Toto je len niekoľko z mnohých metód prípravy kávy. Experimentujte s rôznymi metódami, aby ste našli tú, ktorá najlepšie vyhovuje vašej chuti a preferenciám. Šťastnú prípravu kávy!

Ako vybrať zrnkovú kávu

Ľadová káva: dokonalé a chutné osvieženie

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *