Espresso kávovary sú drahé a zaobstarať si špičkový model si môže vyžiadať mnoho rokov šetrenia.

Ak ste však práve objavili svoju lásku ku káve a zaobstarávate si svoj úplne prvý kávovar, cenovo výhodné kávovary DeLonghi sú skvelým začiatkom.

Väčšina tých najlepších sa dodáva s tlakom 15 barov a funguje rovnako ako akýkoľvek iný prístroj na trhu. Sú ideálne na to, aby ste si zvykli na zložitosti fungovania a činnosti kávovaru na espresso. Okrem toho sú kávovary DeLonghi aj cenovo celkom výhodné.

Jednoducho povedané, spoločnosť DeLonghi vyrába sofistikované a zároveň jednoducho použiteľné kávovary na espresso, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov bez toho, aby sa znížila kvalita. Je to výhra pre všetkých!

Ak sa vám zdá, že vám kávovar DeLonghi vyhovuje, zostaňte, pretože v tejto recenznej príručke som vybral štyri podľa mňa najlepšie "všestranné" kávovary z ich širokej ponuky.

Čím je DeLonghi taký výnimočný?

- Dobre, budem sa snažiť. Prečo sú espresso kávovary Delonghi dobré?

Delonghi, skôr "De'Longhi", je talianska spoločnosť, ktorá existuje od začiatku 20. storočia; viete, že Taliansko je rodiskom espressa, však?

Kuchynské spotrebiče vyrábajú už viac ako sto rokov, takže by ste si mohli myslieť, že vedia niečo o výrobe odolných spotrebičov, ktoré fungujú tak, ako majú.

Za ten čas zvládli remeslo a vyrobili široký sortiment spotrebičov od fritézy, cez odvlhčovače, kanvice až po kávovary na espresso.

Spoločnosť DeLonghi sa však nezaoberá len espressom a má v ponuke aj ďalšie kávovary, ako sú klasické automatické odkvapkávacie kávovary, duálne kávovary a dokonca aj kávovary na prípravu studenej kávy.

Vďaka atraktívnej cene a kompaktným rozmerom sú kávovary DeLonghi obľúbené u začínajúcich domácich kávových nadšencov a dokonca aj občasný profesionálny barista sa prizná, že jeden z nich vlastní (psst, vaše tajomstvo je u mňa v bezpečí).

4 najlepšie hodnotené espresso kávovary DeLonghi

Ak ste pripravení pustiť sa do nového nablýskaného espresso kávovaru DeLonghi, nižšie by ste mali nájsť taký, ktorý bude vyhovovať vášmu rozpočtu bez ohľadu na to, koľko musíte minúť.

DeLonghi EC155 Espresso a Cappuccino Maker

DeLonghi EC155 Espresso a Cappuccino Maker

Ak vás tlačia peniaze a nakupujete so skromným rozpočtom, pozrite sa na sušičku DeLonghi EC155. Aj keď je toto zariadenie lacné, stále má dostatok funkcií a prichádza s pôsobivým tlakom 15 barov.

Funkcia samonasávania a dvojfunkčný držiak filtra sú príjemné na espresso kávovare tejto veľkosti a ceny. Tieto dve funkcie výrazne skracujú čas potrebný na prípravu cappuccina alebo latte.

Pokiaľ ide o cappuccino, kávovar DeLonghi EC155 sa dodáva aj s kompaktnou parnou tyčinkou, ktorá umožňuje vytvoriť krémovú mliečnu penu pre nápoje s textúrou.

Máte radi pohodlie kávových kapsúl? V tomto prístroji môžete používať aj kávové pody E.S.E., stačí použiť priložený adaptér na kávové pody.

Úhľadne zastrčený v zadnej časti nájdete kompaktný zásobník na vodu (s dobrou kapacitou nádržky), ktorý možno vytiahnuť na jednoduché čistenie a doplnenie. Ľahko viditeľný je aj indikátor hladiny vody, ktorý eliminuje dohady.

Pri bližšom pohľade na odolnosť. Prístroj je vyrobený z kombinácie nehrdzavejúcej ocele s príklonom k väčšiemu množstvu plastu ako ocele, ale v tejto cenovej kategórii sa naozaj nemôžete sťažovať a na udržanie nízkych nákladov sa zrejme museli skrátiť rohy.

Za zmienku stojí aj to, že zariadenie sa dodáva s jednoročnou obmedzenou zárukou, ktorá sa vzťahuje na chybné a poškodené diely.

Ak hľadáte cenovo dostupný a všestranný kávovar, ktorý sa veľmi ľahko používa, DeLonghi EC155 je dobrá cenovo výhodná kúpa, ktorá vám pomôže začať vašu cestu.

Espresso kávovar De'Longhi EC680M Dedica

Espresso kávovar De'Longhi EC680M Dedica

Ak ste si mysleli, že posledná jednotka bola malá, pozrite sa na De'Longhi EC680M; táto vec je malá.

Ale malý neznamená zlý a tento prístroj má pod kapotou skrytý poriadny výkon. S tlakom 15 barov, štartom pod 40 sekúnd a horúcim espressom v šálke do 2 minút sa tento kávovar s ničím nemazná.

Kávovar DeLonghi Dedica je určený do úzkych priestorov a pri umiestnení na kuchynskej linke zaberá len 6 cm priestoru.

Tento prístroj je vybavený všetkými nástrojmi, ktoré máte na dosah ruky na prípravu napeneného latte alebo cappuccina, a výmenou koša na portafilter môžete rýchlo zmeniť spôsob prípravy z jedného na dvojitý šot espressa.

Ak patríte k ľuďom, ktorí ráno vybiehajú z dverí s cestovným hrnčekom v ruke, odkvapkávaciu misku Dedica možno ľahko vybrať, aby sa do nej zmestil váš nadrozmerný izolovaný cestovný hrnček.

Či už si radi meliete celozrnnú kávu a robíte kompletný rituál prípravy espressa, alebo ste niekto, kto by radšej použil kávový pod, kávovar De'Longhi EC680M vám pomôže.

Espresso kávovar De'Longhi ECP3630 z nerezovej ocele

Espresso kávovar De'Longhi ECP3630 z nerezovej ocele

Tento kávovar je veľmi podobný prvému zariadeniu na mojom zozname: DeLonghi EC155. Funguje takmer rovnako a vnútorná mechanika je takmer identická.

Jediným významným rozdielom je kvalita vyhotovenia, pričom táto jednotka je vyrobená celá z nehrdzavejúcej ocele, a nie z plastu.

Portafilter má v tomto prístroji aj lepšie tesnenie a je vybavený pružinovou sponou, ktorá udržiava koše pevne na mieste, čo model EC155 nemá.

Tento kávovar sa dodáva s košíkmi na jeden alebo dva výstrely espressa a adaptérom, aby ste mohli používať kapsuly E.S.E. (podobné čajovým vrecúškam). Dve šálky na demitasu možno uložiť aj na hornú časť kávovaru, ktorá funguje ako horúca platňa.

Vďaka tlaku 15 barov máte s kávovarom De'Longhi ECP3630 zakaždým zaručené konzistentné výsledky. A vďaka samonasávacej prevádzke sa skráti čas čakania a prípravy na spustenie, takže sa môžete sústrediť na dokonalé namletie kávy a tampónovanie.

Pod krytom sa nachádzajú dva samostatné termostaty, jeden pre vodu na prípravu espressa a druhý pre tlak parnej tyče. Vďaka tomu, že máte dva, sa nemusíte deliť, takže môžete súčasne pripravovať espresso a napeniť mlieko.

De'Longhi Magnifica Super Automatic Espresso a kávovar Combo

De'Longhi Magnifica Super Automatic Espresso a kávovar Combo

Ak máte o niečo vyšší rozpočet a nechcete si kupovať kávovar len na prípravu espressa, pozrite sa na kávovar DeLonghi Magnifica.

Tento kávovar je plnohodnotným espressovačom aj bežným kávovarom a v podstate vám poskytne to najlepšie z oboch svetov.

Máte chuť na rýchlu prekapávanú kávu stlačením tlačidla? Žiadny problém. Chcete si vytočiť espresso? Smelo do toho.

Pokiaľ ide o kávovary DeLonghi, Magnifica patrí k špičke a je úplne automatizovaná. Stlačením tlačidla prístroj urobí takmer všetku ťažkú prácu za vás, zatiaľ čo vy sa posadíte a budete očakávať príchod chutnej horúcej kávy.

Dokonca aj mliečne nápoje dostanú automatickú starostlivosť prostredníctvom patentovaného "systému cappuccino", ktorý využíva zabudovaný napeňovač mlieka na výrobu hodvábne hladkej mliečnej peny.

To však nie je všetko. Kávovar DeLonghi Magnifica má v sebe zabudovaný aj mlynček na zrnkovú kávu pre kompletný zážitok "od zrnka po šálku".

Kávovar DeLonghi Magnifica pre začiatočníkov alebo mierne pokročilých spĺňa všetky požiadavky, aby vám pomohol na ceste stať sa plnohodnotným domácim baristom. Je to v podstate tlačidlový kávovar na cappuccino a automatika vás zbaví mnohých dohadov pri vytváraní kávy v kvalite kaviarne.

Zaujímavosť: V roku 2021 mala skupina De'Longhi približne 10 069 zamestnancov po celom svete. Ide o výrazný nárast v porovnaní s rokom 2014, keď talianska spoločnosť vyrábajúca domáce spotrebiče zamestnávala celosvetovo len 6 710 osôb. Ak sa bližšie pozrieme na finančné údaje, príjmy skupiny De'Longhi sa počas tohto obdobia tiež neustále zvyšovali, a to z približne 1,72 miliardy eur v roku 2014 na približne 3,22 miliardy eur v roku 2021.

Porovnanie espresso kávovarov Delonghi

Vyššie uvedené štyri kávovary DeLonghi sú naozaj len malým výberom toho, čo Delonghi ponúka, ale zámerne som vybral len tieto, pretože vyhovujú rôznym potrebám a rozpočtom.

Ktorý kávovar je teda pre vás ten pravý? Malý kompaktný espresso kávovar, ktorý je ideálny do úzkych priestorov, alebo plne automatický espresso kávovar, ktorý dokáže aj napeniť mlieko a pripraviť prekapávanú kávu?

Ak hľadáte skutočného šetriča priestoru, nemôžete sa pomýliť s kompaktným espresso kávovarom Dedica za rozumnú cenu.

Ak priestor a rozpočet nie sú problémom, väčší, plne vybavený superautomatický kávovar Magnifica je asi tak dobrý, ako je to s kávovarmi Delonghi.

Takže, ktorý z týchto espresso kávovarov to bude? Na to môžete odpovedať len vy.

Espresso kávovar Delonghi

Záver

Ak ste vydržali až do konca, dúfame, že máte lepšiu predstavu o tom, ktorý kávovar DeLonghi bude pre vašu domácu prípravu kávy najlepší.

Úprimne povedané, so žiadnym z nich sa nemôžete pomýliť. Hádam naozaj záleží na tom, koľko ste ochotní minúť.

Moja rada. Ak sa púšťate do sveta kávy a hľadáte najlepší espresso kávovar DeLonghi, odporúčam vám zakúpiť si jeden zo základných, cenovo výhodných espresso kávovarov DeLonghi, ako napríklad ECP3630. Za zvyšné peniaze si kúpte dobrý mlynček na kávu a váhu.

Je to dobrý začiatok, aby ste si zvykli na prípravu espressa a napenenie mlieka na cappuccino a latte. Keď sa vaša vášeň rozvinie, prejdite na vyšší stupeň a kúpte si drahší kávovar, ktorý je vybavený väčším množstvom funkcií, a experimentujte s rôznymi kávovými zrnami.

Ale buďte opatrní. Keď raz zmiznete do králičej nory varenia kávy, niet návratu!

Najlepšie kávovary do 100 eur

Digitálna váha pri varení kávy

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *