Milovníci kávy vedia: Nič nedokáže zmeniť nevyspaté ráno alebo popoludňajšiu krízu tak, ako šálka dobrej kávy. A pre každého kávičkára znamená "dobrá" šálka kávy niečo iné. Aj keď sa cítite spokojní so svojou bežnou šálkou kávy, najlepšie kávové príslušenstvo môže vašu kávu pozdvihnúť na novú úroveň. 

Ak ste ochotní vykročiť (alebo dokonca chodiť po špičkách) mimo komfortnej zóny okolo vášho osvedčeného a obľúbeného procesu prípravy kávy, môžete zistiť, že dokonalá šálka kávy, espressa, ľadovej kávy alebo dokonca instantnej kávy je na dosah, ak máte to správne príslušenstvo na prípravu kávy. Z dlhodobého hľadiska možno dokonca ušetríte trochu peňazí - rozhodnete sa pre menej zastávok v drahých kaviarňach. 

Ak však chcete začať svoju cestu za kávou, budete potrebovať špecifické vybavenie na dosiahnutie lahodnej šálky.

príslušenstvo na prípravu kávy

Mlynček

Mlynček na kávu je nevyhnutným príslušenstvom na prípravu kávy v domácnosti. Umožňuje vám pomlieť zrnkovú kávu na požadovanú hrubku a konzistenciu, čo je veľmi dôležité na získanie najlepšej chuti kávy.

French press

French press je typ kávovaru, ktorý používa valcovú nádobu zo skla alebo nehrdzavejúcej ocele s piestom a kovovým alebo nylonovým sieťovým filtrom. Je to obľúbená voľba na prípravu kávy, pretože umožňuje, aby sa kávová usadenina namočila do vody, čím sa získa viac chuti.

Chemex

Kávovar Chemex je kávovar na prelievanie, ktorý na prípravu kávy používa kužeľovitý filter. Je známy tým, že produkuje čistú a výraznú kávu.

AeroPress

Kávovar AeroPress je manuálny kávovar, ktorý používa piest na pretláčanie horúcej vody cez kávovú usadeninu. Je to rýchly a jednoduchý spôsob prípravy jednej šálky kávy.

Moka kanvička

Moka kanvička je kuchynský kávovar, ktorý na prípravu kávy využíva tlak pary. Je to obľúbená voľba pre ľudí, ktorí si chcú pripraviť espresso doma.

Elektrická kanvica

Elektrická kanvica je užitočným príslušenstvom na varenie kávy, pretože umožňuje rýchle a presné ohrievanie vody.

Ručný napeňovač mlieka

Ručný napeňovač mlieka je malé elektrické zariadenie, ktoré sa používa na napenenie mlieka do latte, cappuccina a iných nápojov na báze espressa.

Nalievacia kanvica

Kanvica na prelievanie je špecializovaná kanvica s výlevkou, ktorá umožňuje presné a kontrolované prelievanie vody. Často sa používa na prípravu kávy metódou pour-over.

Váha na kávu

Váha na kávu je zariadenie, ktoré meria hmotnosť kávových zŕn a mletej kávy. Je užitočná pri varení kávy, pretože umožňuje odmerať presné množstvo kávy potrebné na rôzne metódy varenia.

Časovač

Časovač je užitočným príslušenstvom na varenie kávy, pretože umožňuje sledovať čas varenia kávy. Je to dôležité, pretože príliš dlhé alebo nedostatočné varenie kávy môže ovplyvniť chuť výsledného produktu.

Podtláčadlo na kávu

Kávový tamper je nástroj, ktorý sa používa na stlačenie a zhutnenie kávovej usadeniny v kávovom filtri alebo kávovare. Je dôležitý na dosiahnutie rovnomernej extrakcie chutí kávy.

Teplomer

Teplomer je užitočným príslušenstvom na varenie kávy, pretože umožňuje merať teplotu vody používanej na varenie. Optimálna teplota na varenie kávy je 195 až 205 stupňov Fahrenheita.

Merač TDS

Meter TDS (total dissolved solids) je zariadenie, ktoré meria koncentráciu rozpustených pevných látok v kvapaline, napríklad v káve. Používa sa na meranie sily a kvality kávy.

Sprievodca varením

Príručka na prípravu kávy je kniha alebo iný zdroj, ktorý poskytuje podrobné pokyny na prípravu kávy pomocou rôznych metód a zariadení. Môže byť užitočným nástrojom pri učení sa, ako variť kávu a dosahovať najlepšie výsledky.

Čistiaca kefka

Čistiaca kefka je nevyhnutným príslušenstvom na údržbu zariadenia na varenie kávy. Pomáha odstraňovať kávovú usadeninu a iné nečistoty z kávy.

Vodný filter

Vodný filter je dôležitým príslušenstvom pri varení kávy, pretože pomáha odstraňovať nečistoty a kontaminanty z vody, ktoré môžu ovplyvniť chuť kávy.

Nádoba na skladovanie

Nádoba na uskladnenie je užitočným príslušenstvom na uskladnenie kávových zŕn alebo mletej kávy. Pomáha udržiavať kávu čerstvú a chrániť ju pred vlhkosťou a inými

Džbán na mlieko

Kanvička na mlieko je špeciálna nádoba, ktorá sa používa na napenenie a naparenie mlieka do nápojov na báze espressa. Zvyčajne je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a má výlevku na presné nalievanie.

Podložka na utláčanie

Podložka na utláčanie je gumová alebo silikónová podložka, ktorá sa používa na ochranu pracovnej dosky pri utláčaní kávovej usadeniny v kávovare.

Ohrievač hrnčekov na kávu

Nahrievač hrnčekov na kávu je zariadenie, ktoré udržiava teplotu kávy ohrievaním dna hrnčeka. Je to praktické príslušenstvo pre ľudí, ktorí si radi neponáhľajú vychutnávať kávu.

Výrazná chuť kávy Robusta: Krátky sprievodca

Kava Liberica: Unikátny zážitok pre skutočných milovníkov kávy

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *